Dane bogactwem firmy. Jak zoptymalizować i usprawnić ich przepływ?

Kontakty do klientów, transakcje, statystyki marketingowe, informacje branżowe – każdego dnia przedsiębiorstwa na całym świecie zbierają tysiące gigabajtów danych. Danych, które stanowią podstawę ich działania oraz rozwoju. Z tego właśnie powodu optymalizacja ich przepływu staje się obecnie jednym z kluczowych elementów prowadzenia biznesu.

 

Dlaczego warto optymalizować przepływ danych w firmie?

W codziennym działaniu przedsiębiorstwa wykorzystuje się dziesiątki rozmaitych systemów zbierających, przetwarzających i przechowujących dane.

 

Systemy CRM, ERP, narzędzia analityczne, aplikacje do wysyłki newsletterów – to tylko kilka przykładów rozwiązań używanych przez biznesy w każdym zakątku świata. Aby mogły działać sprawnie, niczym jeden wydajny organizm, niezbędne jest wypracowanie i zoptymalizowanie odpowiedniego przepływu informacji w firmie. Niesie to ze sobą szereg korzyści, m.in.:

> mając pełen obraz sytuacji, działy handlowe są w stanie skuteczniej sprzedawać produkty i usługi dostosowując ofertę do potrzeb konkretnego klienta,
 

> managerowie mają wgląd w kompletne dane firmowe, na podstawie których mogą tworzyć analizy skuteczności podejmowanych przez nich decyzji,
 

> działy marketingu, opierając się na firmowych bazach danych, są w stanie sprawdzać skuteczność działań promocyjnych, korelując pozyskiwane statystyki z informacjami sprzedażowymi,
 

> dział produkcji jest może zaplanować swoje działania na podstawie danych pozyskiwanych od handlowców (potrzeby klientów), działu logistycznego (wysyłka gotowych produktów, dostawa materiałów) i magazynu (ilość miejsca na gotowe produkty),
 

> analitycy są w stanie przewidzieć potencjalne ścieżki wzrostu przedsiębiorstwa oraz uwzględnić je w swoich raportach,
 

> specjaliści IT Security mogą na bieżąco wykonywać audyt struktury przepływu informacji, skupiając się na likwidowaniu najsłabszych jej punktów, najbardziej ryzykownych pod względem wycieku kluczowych informacji.

To tylko kilka przykładów z szerokiej gamy możliwości, jakie dają dobrze zoptymalizowane procesy przepływu danych w przedsiębiorstwie.>>> Integruj dane z wielu źródeł - zapoznaj się z systemem bi MDM >>> czytaj tutaj


Mając dostęp do pełnych informacji wymienianych przez wszystkie działy w firmie, jesteśmy bowiem w stanie znacznie skuteczniej podejmować kluczowe dla rozwoju biznesu decyzje.
 

Jak optymalizować przepływ danych w przedsiębiorstwie?

Wiemy już, co daje odpowiednio zoptymalizowany przepływ danych w firmie. Pozostaje pytanie, w jaki sposób wdrożyć go w swoich strukturach. Tutaj z pomocą przychodzą partnerzy technologiczni specjalizujący się w Data Governance.

Pierwszym krokiem staje się znalezienie odpowiednich ekspertów z dużym doświadczeniem w zarządzaniu danymi. To właśnie im powinniśmy powierzyć przygotowanie szczegółowej analizy przepływu danych w naszej firmie. Raport z tych prac będzie bowiem podstawą do wdrożenia narzędzi skutecznie ten przepływ optymalizujących.

W BI Insight kładziemy silny nacisk na rozwiązania zapewniające naszym klientom bezpieczeństwo i wysoką jakość danych firmowych.

Dysponujemy zarówno konsultantami z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu narzędzi Business Intelligence, jak i dedykowanymi narzędziami służącymi do analizy danych, katalogowania ich i zapewniania stałego nadzoru nad procesem przepływu.

Optymalizując wymianę informacji w swojej firmie, jesteś w stanie znacznie poprawić współpracę poszczególnych działów, co ma znaczący wpływ na efektywność całego biznesu. Jeśli jesteś zainteresowany wdrożeniem rozwiązań Data Governance – zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z procesem optymalizacji przepływu danych w Twojej firmie.

  • Wiedza
  • Blog
  • Dane bogactwem firmy. Jak zoptymalizować i usprawnić ich przepływ?