Korzyści z automatyzacji procesów Data Governance

Wysoka jakość danych w przedsiębiorstwie pozytywnie wpływa na efektywność pracowników, a co za tym idzie – przekłada się również na jego szybszy rozwój. Aby wskaźnik ten był jeszcze wyższy, warto pomyśleć o automatyzacji procesów Data Governance.


Data Governance w rozwijających się przedsiębiorstwach


Liczba dostępnych na rynku narzędzi biznesowych sprawia, że wiele firm pracuje w systemach rozproszonych, przechowując pozyskiwane dane w różnych bazach. Takie działanie powoduje szereg zakłóceń w sprawnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa, m.in. utrudnia przeprowadzanie szczegółowych analiz czy też przyczynia się do powstawania błędów w poszczególnych procesach biznesowych, jakie spowodowane są niekompletnymi bądź też nieprawidłowymi informacjami.

Powyższe powody sprawiają, że Data Governance – czyli zestaw rozwiązań poprawiających jakość danych w przedsiębiorstwie – to coraz popularniejszy trend w wielu branżach światowej gospodarki.

Systemy łączące ze sobą dane z różnych baz na stałe wpisały się w środowiska rozwijających się biznesów, pozwalając im m.in. dokładniej przewidywać potrzeby klientów i szukać niezagospodarowanych jeszcze nisz na rynku. Aby działanie to było efektywniejsze, wiele systemów Data Governance daje możliwość automatyzacji działań na wewnętrznych zbiorach danych. To niesie ze sobą konkretne korzyści dla przedsiębiorców.


Automatyzacja procesów Data Governance – jakie są jej zalety?


Automatyzacja jest procesem, w którym konkretne działania (wykonywane do tej pory przez pracownika) jest w stanie przejąć odpowiednio skonfigurowane narzędzie informatyczne. Przy jej pomocy możliwe jest dziś m.in. prowadzenie wielokanałowej sprzedaży internetowej przez jedną osobę, działania marketingowe skierowane do precyzyjnie dobranych grup uzależnione od działań poszczególnych ich członków czy choćby omawiane na naszym blogu procesy poprawy jakości danych firmowych.

Narzędzia Data Governance (jak np. nasze autorskie rozwiązania: BI Data Quality Management oraz BI Master Data Management) posiadają zaimplementowane schematy automatyzacyjne pozwalające przyspieszyć cały proces zarządzania informacjami firmowymi.


Dzięki nim możesz automatyzować m.in.:

•   łączenie ze sobą danych przechowywane w różnych bazach,

•   uzupełnianie pustych rekordów informacjami pochodzącymi z innych zbiorów,

•   proces zarządzania jakością i przepływem danych w przedsiębiorstwie z możliwością natychmiastowego informowania operatora w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości.

Automatyzacja procesów Data Governance to konkretny zysk dla Twojej firmy. Wdrożenie tego rozwiązania sprawia, że do zarządzania pozyskiwanymi i przetwarzanymi informacjami nie musisz delegować zespołu pracowników. Zdecydowaną większość działań podejmować będzie za Ciebie na bieżąco dedykowany system.

Narzędzia Data Governance zapewniają znaczne usprawnienie i przyspieszenie zarządzania jakością danych w przedsiębiorstwie. Z tego powodu ich wdrożenie to inwestycja zwracająca się np. lepszym targetowaniem oferty do potencjalnych klientów, dokładniejszymi analizami rynkowymi oraz pełnymi informacjami o dotychczasowych działaniach klientów. To zaś oznacza w prostej linii większe zyski dla Twojego biznesu.


Jeśli zastanawiasz się nad zapewnieniem swojej firmie konkretnych narzędzi wspomagających jej rozwój – skontaktuj się z ekspertami BI Insight. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i zapewnimy Ci dostęp do szczegółowych informacji na temat naszych rozwiązań.

  • Wiedza
  • Blog
  • Korzyści z automatyzacji procesów Data Governance